Giriş Yap Üye Ol
  • Ayvalık - Cunda Fotoğraf Turu (08-09 Ağustos 2020)

Ayvalık - Cunda Fotoğraf Turu (08-09 Ağustos 2020)

%28 İndirim
  • 900.00TL
  • 650.00TL
Nakit  ödemelerde  %5 İNDİRİM
62 TL x 12 ay’a varan  taksit seçenekleri

Bu gezi A grubu Seyahat Acentası "SAMAHA TORİ TURİZM (TÜRSAB BELGE NO: 4204)" tarafından düzenlenmektedir. Bu sayfadaki yazılar, bilgilendirme amaçlıdır.

Bülent Demir İle Ayvalık - Şeytan Sofrası - Cunda Adası Fotoğraf Turu ve Sualtı DalışEge'nin incisi ve Balıkesir'in gözde mekanı Cunda Adası'na gidiyoruz... Bu gezimizde tekne turuna çıkacağız, denize gireceğiz, su altı dalışı yapacağız, su altında balıkları ellerimizle besleyeceğiz. Cunda sokaklarında ve Şeytan Sofrası'nda ise bol bol fotoğraf çekeceğiz.Bu gezimizde hem tatili, hem de fotoğraf gezisini birleştirdik. Üstelik sualtı dalış yapanlar, sualtında video ve fotoğraf çekebilecekler.
ÖZET
2 günlük seyahat, 4 farklı lokasyon, 960 km yol, 1 gece otel konaklaması, özel fotoğraf kurguları, iyi fotoğraflar için ipuçları, eşsiz plajlar, yeşille mavinin mükemmel uyumu, rengarenk sokaklar, tarihi Cunda evleri ve yöresel lezzetler...

image

GEZİDE NELER VAR?
AYVALIK – CUNDA: Alibey Adası ya da bilinen adıyla Cunda, idari bakımdan Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı bir ada. Ayvalık koyundaki Ayvalık Adaları olarak adlandırılan irili ufaklı 22 adanın içerisinde yerleşime açık tek ada Cunda’dır. Türkiye’nin Ege Denizi’nde bulunan 4. büyük adasıdır. Alibey Adası’nın bugünkü ismi, Kurtuluş Savaşı’nda padişahın ‘Yunanlılara teslim olun’ emrine karşı gelerek silahlı mücadeleye başlayan ilk birliğin kumandanı Yarbay Ali Çetinkaya’ya ithaftır. Ada daha önce Cunda ve Moshonisia (Kokuluada) isimleriyle tanınıyordu. Piri Reis’in Kitab-ı Bahriyesi’nde bahsettiği Yund Adalarının bu bölgeye ait olduğu tahmin edilmektedir. ŞEYTAN SOFRASI: Ayvalık ilçe merkezinin 8 km güneyinde bulunan, bölgeye hakim büyük kayalık tepelerin üzerindedir. Mevkiden tüm Ayvalık Adaları ve Midilli Adası’nın manzarası gözükmektedir. Üzerinde Şeytan’ın ayak izi bulunduğuna inanılan, halkın madeni para atarak dilek dilediği eski bir lav birikintisi vardır. Sönmüş bir volkandan arda kalan lav birikintileriyle oluşmuş tepe, yuvarlak sofra biçimini andırır. Demir kafes içine alınan ayak izine benzeyen şekil turistlerin özellikle uğradığı yerlerden biridir. Ayrıca gün batımını seyretmek için, Türkiye’de en iyi manzaraya sahip yerlerden biridir.

image

GEZİ PROGRAMI
1. GÜN / 07 Ağustos Cuma akşamı Aşağıda belirtilen saatlerde, fotoğrafçılar için özel olarak tasarlanmış aracımıza binerek Ayvalık'a doğru hareket ediyoruz. 23.00 Bakırköy-İncirli (Doğtaş Önü) 23.10 Cevizlibağ Otobüs Durağı 23.20 Mecidiyeköy Meydan'daki Mado Önü 23.45 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 23.50 E-5 Üzerindeki diğer duraklar (Köprüler) 2. GÜN / 08 Ağustos 2020 / Cumartesi *Sabah gün doğumundan önce Ayvalık’ta olacağız. Şeytan Sofrası'nda gün doğumunu fotoğrafladıktan sonra Ayvalık merkezde kahvaltı yapacağız. *Tekne turuna hareket (Su altı dalışı yapmadan sadece güneşlenmek ve yüzmek isteyenler de tekne turuna katılabilir) *Saat 17.00 ‘de tekneden Ayvalık merkeze döneceğiz ve gün batımını fotoğraflamak için Şeytan Sofrasına doğru hareket edeceğiz. *Otele hareket ve akşam yemeği. Akşam yemeğinde dileyen arkadaşlar ile beraber Cunda Adası'nda rakı balık yapacağız. 3. GÜN / 09 Ağustos 2020 / Pazar *Kahvaltı *Cunda Rahmi M. Koç Müzesi *Sevim Ve Necdet Kent Kitaplığı *İstanbul'a hareket saatimize kadar Cunda sokaklarında serbest zaman verilecektir. *İstanbul'a hareket saatimiz 15.00'dır.

image

TARİH
İstanbul'dan hareket:07 Ağustos Cuma / Saat 23.00 İstanbul'a dönüş: 09 Ağustos Pazar / Saat 22.00 (Trafik durumuna bağlı olarak İstanbul'a varış saatleri farklılık gösterebilir)
GÜZERGAH
İstanbul > Ayvalık > Şeytan Sofrası > Cunda Adası > Cunda Rahmi M. Koç Müzesi > Sevim Ve Necdet Kent Kitaplığı > İstanbul
TOPLAM YOL
960 km
HARİTA
Google Maps Eklenecek
KATILIMCI SAYISI
En az 10 / En fazla 17
DENEYİM / ZORLUK
Bu gezi, orta seviyede yürüme içermektedir. Başlangıç, amatör, meraklı, profesyonel ve yarı profesyonel fotoğrafçılar; DSLR, aynasız, kompakt, GoPro veya iPhone kameralar ile geziye katılabilirler. Fotoğrafçı olmayanlar da gezilerimize katılabilir, ancak fotoğrafçılar için düzenlenen bir gezi olduğundan, bizlere ayak uydurmalarını rica ediyoruz.
KOORDİNATÖR
Bülent Demir


ÖNERİLEN EKİPMANLAR
Manzaralar için: Geniş açı objektif ve Polarize filtre Portreler için: 50mm ve 85mm objektifler
ÖNERİLEN GİYSİLER
Hava şartları belirtilenden daha sıcak ya da soğuk olabilir. Bu gezimize geleceklerin yanlarında şapka, rahat bir yürüyüş ayakkabısı ve güneş gözlüğü getirmelerini tavsiye ederiz. Aynı zamanda denize girmek isteyenler yanında mayo, plaj terliği ve havlularını getirebilir.
GÜN DOĞUMU
İmsak / Güneş
GÜN BATIMI
Akşam
HAVA DURUMU
Cumartesi Pazar
KONAKLAMA
1 Gece / Jinan Berk Otel / www.jinanberkotel.com/ (Deniz manzaralı odalarda konaklayacağız)
ARAÇ BİLGİSİ
Bu gezi, fotoğrafçılar için PHOTO TRAVEL tarafından özel olarak tasarlanmış 19+1 Mercedes Sprinter otobüs ile yapılmaktadır. Araç kiralama değil, PHOTO TRAVEL mülkiyetinde olan ve bakımları muntazam yapılan bir araçtır. Araç özellikleri şu şekildedir: * Gezi katılımcılarının çektikleri fotoğrafları dönüş yolunda sunum olarak gösterebilecekleri, fotoğrafçılar için tasarlanmış 32" (81cm) Viewsonic monitör, * Fotoğraf makinesi, tablet, PC ve cep telefonlarınızı şarj edebileceğiniz, her koltukta kendinize ait 220 volt priz, * Çanta ve ekipmanlarımız için ek bagaj * Ön ve arka için çift klima * Deri koltuk * İnternet * Multimedya sistem * TV * Bluetooth Teyp * Buzdolabı * Çay-kahve makinesi
SORULARINIZ İÇİN
WhatsApp Destek Hattı: 0850 840 88 77
ÜCRET
Kişi başı katılım ücreti 650 TL’dir. Dalış Yapacaklar İçin Su Altı Dalış Ücreti: Kişi başı xx TL. Kişi başı 25-35 dakika arası su altında kalacaksınız, balıkları elinizle besleyeceksiniz. Dalıştan sonra sıcak duş ve sıcak çorba ikramı dahil. İsteyenler için su altında fotoğraf ve video çekimi yapılacak.) Dalış sırasında çekilen fotoğraflarınız hediyemiz olacak.
ÖDEME
Kredi kartı / EFT (Gezi günü elden ödeme alınmamaktadır.)
PARA PUAN
Bu geziyi satın almanız halinde %5 değerinde PARA PUAN kazanacaksınız. Puanlarınızı sonraki kurs, gezi ve atölyelerde indirim olarak kullanabilirsiniz. Eğer bu geziyi satın alırken, İndirim Kuponu ya da Para Puan kullanacaksanız, lütfen öncelikle sayfada yer alan İndirim Kuponu Kullanım Koşulları ile Para Puan Kullanım Koşulları'nı dikkatlice okuyunuz.
ÜCRETE DAHİL OLANLAR
İstanbul Hareketli Gidiş-Dönüş Ulaşım Araç İçi Sıcak-Soğuk İçecek İkramları Pazar Sabah Kahvaltısı Cumartesi Öğle Yemeği (Teknede) Tekne turu ücreti 1 Gece Otel Konaklaması (Cumartesi) Fotoğraf Eğitimi ve Danışmanlık Hizmetleri Rehberlik Hizmetleri. Seyahat Sigortası
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
Tüm öğlen ve akşam yemekleri. (Cumartesi-Pazar) Cumartesi günkü sabah kahvaltısı Teknede alınan içecekler Müze ve ören yeri giriş ücretleri Ayrıca belirtilmemiş tüm kişisel harcamalar. Su altı dalış ücreti
UÇAK GİDİŞ-DÖNÜŞ BİLGİSİ
-
EKSTRA
PHOTO TRAVEL gezilerinde tüm çevre gezileri ve turlar ücrete dahildir. Ayrıca tur yada rehber ücreti istenmemektedir.
İPTAL VE İADE
Gezi tarihinden 10 iş günü öncesinde rezervasyonunu iptal ettirenlerin ücretleri kesintisiz iade edilir. Sonrasında iptal ettirenler de ise, yerlerine başka kişi kayıt yaptırırsa kaparo ücretleri iade edilir, aksi takdire iade edilmez.
TÜRSAB
* Bu gezi, Samaha Tori Turizm tarafından düzenlenmektedir. ** A Grubu Seyahat Acentası TURSAB Belge No 4204

NOT: Eğer aşağıdaki görselden seçtiğiniz koltuk numarası, yukarıdaki "Koltuk Seçimi" alanında gözükmüyorsa, sizden önce başka bir kişi tarafından satın alınmış demektir. Birden fazla kişi için satın alma işlemi yapacaksanız, her kişi için ayrıca koltuk seçip işlemi tekrarlamanız gerekmektedir.  

  • Sosyal Medyada Biz
  • İLETİŞİM
  • Güvenli Alışveriş
  • © Tüm hakları saklıdır.