Giriş Yap Üye Ol
  • Baharda Yedigöller Fotoğraf Gezisi (07 Haziran 2020)

Baharda Yedigöller Fotoğraf Gezisi (07 Haziran 2020)


Bu gezi A grubu Seyahat Acentası "SAMAHA TORİ TURİZM (TÜRSAB BELGE NO: 4204)" tarafından düzenlenmektedir. Bu sayfadaki yazılar, bilgilendirme amaçlıdır.


NURŞAH ALAGÖZ İLE BAHARDA YEDİGÖLLER FOTOĞRAF GEZİSİ
Sonbaharın renk cümbüşünü fotoğraflamaya gidiyoruz... Bolu'nun cennet köşesi Yedigöller'i bu kez ilkbahrda fotoğraflıyoruz... Hafta içi ve hafta sonu seçenekleri ile hem doğaya hem de fotoğrafa doyacaksınız.

ÖZET:
1 günlük seyehat, 1 farklı lokasyon, 630 km yol, özel fotoğraf kurguları, iyi fotoğraflar için ipuçları, eşsiz doğa manzaraları, dağlar, ağaçlar, insan portreleri, şelale....
BÖLGE HAKKINDA:
Yedigöller Milli Parkı: Yedigöller Milli Parkı, Batı Karadeniz bölgesindeki Bolu’da bulunan bir Milli Parktır. Bolu şehir merkezine uzaklığı 42 km'dir. Yedigöller, Batı Karadeniz Bölgesi'nin oldukça engebeli bir yöresinde bulunan dağlık bölgesinde heyelanın oluşturduğu göllere verilen isimdir. Göller, kayan kitlelerin, vadilerin önlerini kapaması sonucu arkada suların biriktiği set gölleridir. Bunlardan bazıları dip kaçakları ile birbirine bağlantılıdır. Milli Parkta hakim bitki örtüsü, kayın ağaçlarıdır. Ayrıca meşe, gürgen, kızılağaç, karaçam, sarıçam, köknar, karaağaç, ıhlamur ve porsuk gibi değişik tür ağaçlar da görülmektedir. Etkili koruma ile Parkın içerisinde ve yakın çevresindeki sahalarda sayıları artan geyik, karaca, ayı, yabani domuz, kurt, tilki ve sincap türleri bulunmaktadır. Ayrıca kampçılık, günübirlik piknik, tabiat içerisinde yürüyüş, fotoğrafçılıkla uğraşan kişilerin yoğun uğrak yeridir. Yedigöller Milli Parkı içerisindeki Kapankaya manzara seyir yerine çıkıldığında gölleri ve eşsiz peyzaj güzellikleri görmek mümkün olduğu gibi, bu güzergah üzerinde anıt ağaç levhasını da görmek mümkündür. Yol kenarındaki levhanın bulunduğu yerden patika takip edildiğinde anıt ağaç görülebilir. Yedigöller'de ufak bir restoran ve büfe bulunmaktadır.
GEZİ PROGRAMI:
1. GÜN / 07 Haziran 2020 / Pazar Aşağıda belirtilen saatlerde, fotoğrafçılar için özel olarak tasarlanmış aracımıza binerek Yedigöller'e doğru hareket ediyoruz. 06.30 İncirli / Doğtaş Önü 06.40 Cevizlibağ / E5 Otobüs Durağı 06.50 Mecidiyeköy Meydan / Mado Önü 07.10 Kadıköy / Evlendirme Dairesi Önü 07.20 E-5 Üzerindeki diğer duraklar (Köprüler) 12.30 Yedigöller Milli Parka varış ve 1,5 saat serbest zaman 14.00 Öğle yemeği 15.00 2,5 saat Serbest zaman 17.30 İstanbul'a hareket 23.00 İstanbul'a varış
TARİH:
İstanbul'dan hareket: 07 Haziran / Pazar / Saat 06:30 İstanbul'a dönüş: 07 Haziran / Pazar / Saat 23.00
GÜZERGAH:
İstanbul > Yedigöller Milli Parkı > İstanbul
TOPLAM YOL:
630 km
HARİTA:
Google Maps Eklenecek
KATILIMCI SAYISI:
En az 10 / En fazla 17
DENEYİM / ZORLUK:
Bu gezi, orta seviyede yürüme içermektedir. Başlangıç, amatör, meraklı, profesyonel ve yarı profesyonel fotoğrafçılar; DSLR, aynasız, kompakt, GoPro veya iPhone kameralar ile geziye katılabilirler. Fotoğrafçı olmayanlar da gezilerimize katılabilir, ancak fotoğrafçılar için düzenlenen bir gezi olduğundan, bizlere ayak uydurmalarını rica ediyoruz.
KOORDİNATÖR:
Nurşah Alagöz
ÖNERİLEN EKİPMAN:
Manzaralar için: Geniş açı objektif ve Polarize filtre Şelaleler için: Tripod, ND filtre, harici kumanda, Portreler için: 50mm ve 85mm objektifler
ÖNERİLEN GİYSİ:
Hava şartları belirtilenden daha soğuk yada sıcak olabilir. Ormanlık bölge olduğu için, kıyafetinizi ona göre seçmenizi, ayakkabınizin doğa yürüyüşü koşullarına uygun olmasını tavsiye ederiz.
GÜN DOĞUMU:
İmsak / Güneş
GÜN BATIMI:
Akşam
HAVA DURUMU:
07 Haziran Pazar /
KONAKLAMA:
-
ARAÇ BİLGİSİ:
Bu gezi, fotoğrafçılar için PhotoPlay tarafından özel olarak tasarlanmış 19+1 Mercedes Sprinter otobüs ile yapılmaktadır. Araç kiralama değil, PhotoPlay mülkiyetinde olan ve bakımları muntazam yapılan bir araçtır. Araç özellikleri şu şekildedir: * Gezi katılımcılarının çektikleri fotoğrafları dönüş yolunda sunum olarak gösterebilecekleri, fotoğrafçılar için tasarlanmış 32" (81cm) Viewsonic monitör, * Fotoğraf makinesi, tablet, PC ve cep telefonlarınızı şarj edebileceğiniz, her koltukta kendinize ait 220 volt priz, * Çanta ve ekipmanlarımız için ek bagaj * Ön ve arka için çift klima * Deri koltuk * İnternet * Multimedya sistem * TV * Bluetooth Teyp * Buzdolabı * Çay-kahve makinesi
SORULARINIZ İÇİN:
WhatsApp Destek Hattı: 0850 441 40 45
ÜCRET:
Kişi başı katılım ücreti 220 TL’dir.
ÖDEME:
Kredi kartı / EFT (Gezi günü elden ödeme alınmamaktadır.)
PARA PUAN:
Bu geziyi satın almanız halinde 12 TL değerinde PARA PUAN kazanacaksınız. Puanlarınızı sonraki gezilerde indirim olarak kullanabilirsiniz. Eğer satın almanızda İndirim Kuponu ya da Para Puan kullanacaksanız, lütfen öncelikle sayfada yer alan İndirim Kuponu Kullanım Koşulları ile Para Puan Kullanım Koşulları'nı dikkatlice okuyunuz.
ÜCRETE DAHİL OLANLAR:
İstanbul Hareketli Gidiş-Dönüş Ulaşım Araç İçi Sıcak-Soğuk İçecek İkramları Öğle Yemeği (sucuk ekmek veya köfte ekmek ve içecek) Fotoğraf Eğitimi ve Danışmanlık Hizmetleri Rehberlik Hizmetleri. Seyahat Sigortası Milli Park Giriş Ücretleri Otopark Ücretleri
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:
Sabah kahvaltı ve Akşam yemeği. Ayrıca belirtilmemiş tüm kişisel harcamalar.
EKSTRA:
PhotoPlay gezilerinde tüm çevre gezileri ve turlar ücrete dahildir. Ayrıca tur yada rehber ücreti istenmemektedir.
İPTAL VE İADE:
Gezi tarihinden 10 iş günü öncesinde rezervasyonunu iptal ettirenlerin ücretleri kesintisiz iade edilir. Sonrasında iptal ettirenler de ise, yerlerine başka kişi kayıt yaptırırsa kaparo ücretleri iade edilir, aksi takdire iade edilmez.

Fotoğraflar: Ozan Çarga / Hanife Temel / Duygu Demirbaş / Anonim

NOT: Eğer aşağıdaki görselden seçtiğiniz koltuk numarası, yukarıdaki "Koltuk Seçimi" alanında gözükmüyorsa, sizden önce başka bir kişi tarafından satın alınmış demektir. Birden fazla kişi için satın alma işlemi yapacaksanız, her kişi için ayrıca koltuk seçip işlemi tekrarlamanız gerekmektedir.  

  • Sosyal Medyada Biz
  • İLETİŞİM
  • Güvenli Alışveriş
  • © Tüm hakları saklıdır.