Giriş Yap Üye Ol
  • BİBER KURUTMA FOTOĞRAF GEZİSİ (20 Eylül 2020)

BİBER KURUTMA FOTOĞRAF GEZİSİ (20 Eylül 2020)

%17 İndirim
  • 300.00TL
  • 250.00TL
Nakit  ödemelerde  %5 İNDİRİM
24 TL x 12 ay’a varan  taksit seçenekleri

Bu gezi A grubu Seyahat Acentası "SAMAHA TORİ TURİZM (TÜRSAB BELGE NO: 4204)" tarafından düzenlenmektedir. Bu sayfadaki yazılar, bilgilendirme amaçlıdır.

NURŞAH ALAGÖZ İLE BİBER KURUTMA FOTOĞRAF GEZİSİ 19 Eylül 2020 Cumartesi PHOTO TRAVEL olarak, Bilecik Çukurören Köyü’ne özgü olan acı biber kurutmaya objektiflerimizi çeviriyoruz. Yeşilliği, şelalesi ve özellikle 150 yıldır genetiğiyle oynanmamış acı biberi ile ünlü olan Çukurören bizi bekliyor.
ÖZET
1 günlük gezi ve 2 farklı lokasyon, 582 km yol, özel fotoğraf kurguları, iyi fotoğraflar için ipuçları, köy-doğa fotoğrafları ve yöresel lezzetler...
GEZİDE NELER VAR?
Çukurören Köyü: Bilecik ilinin Merkez ilçesine bağlı ve 12 km mesafede olan Çukurören’in etrafı bir çukur gibi çam ağaçları ve dağlarla çevrili olduğundan 'Çukurören' adını aldığı rivayet edilir. Köyde genellikle tarım ve hayvancılık yapılmaktadır. En yaygın tarım ürünü ise acı biber (pul biber) ve domatestir. İçme ve sulamada kullanılan su, köyün üst tarafından çıkan Hasmakam suyudur ve şifalı olduğu söylenmektedir. Çukurören köyüne özgü acı biberin üretimi yaklaşık 150 yıldır genetiği değiştirilmeden yapılırken, yıllık 50 ton civarında biber yetiştiriliyor. Yetiştiriciler biberleri hasattan sonra dizileme ve kurutma işlemine almak suretiyle pazara hazırlarlar. Şu anda Türkiye’de dizi olarak sadece Çukurören'de üretilmektedir. Hiçbir katkı maddesi olmadığından pul biberin dayanıklılık süresi bir yıldır.

image

Fotoğraf: Metin Burak Kınacılar
GEZİ PROGRAMI
20 Eylül Pazar aşağıdaki saatlerde otobüsümüze binerek Bilecik'e doğru yola çıkıyoruz. 06.00 Bakırköy-İncirli (Doğtaş Önü) 06.05 Cevizlibağ Otobüs Durağı 06.15 Mecidiyeköy Meydan'daki Mado Önü 06.35 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 06.45 E-5 Üzerindeki diğer duraklar (Köprüler: Maltepe, Bostancı vs.) 11:00 Bilecik Çukurören’e varış. Bilecik Çukurören’e saat 11:00 gibi varıyoruz. Bizi burada karşılayacak olan Bilecik Ziraat Odası Başkanı Ahmet Sevilen ile biber kurutmanın geçmişini, aşamalarını öğrenip yaklaşık 2 saat boyunca gezip fotoğraf çekiyoruz. Sonrasında ise öğle yemeğimiz için Pelitözü Göleti’ne gidiyoruz. Yemek sonrası Çukurören Köyü'ne vardığımızda yaklaşık 3-4 saat serbest zamanımız olacak. Köy kahvesinde oturup, köy halkıyla sohbet edebilir, köyü fotoğraflayabilirsiniz. İsteyenler ise tripodlarını kurarak uzun pozlama ile şelale fotoğrafları çekebilir. Köyde bolca vakit geçirip, biber kurutma ile ilgili fotoğraflarımızı çekip İstanbul’a dönüşe geçiyoruz.

image

Fotoğraf: Fatma Şule Demir
TARİH
19 Eylül 2020 Cumartesi
GÜZERGAH
İstanbul > Bilecik > Çukurören > Pelitözü > Çukurören > İstanbul >
TOPLAM YOL
582 KM
HARİTA
KATILIMCI SAYISI
En az 10 / En fazla 17
DENEYİM / ZORLUK
Bu gezi, orta seviyede yürüme içermektedir. Başlangıç, amatör, meraklı, profesyonel ve yarı profesyonel fotoğrafçılar; DSLR, aynasız, kompakt, GoPro veya iPhone kameralar ile geziye katılabilirler. Fotoğrafçı olmayanlar da gezilerimize katılabilir, ancak fotoğrafçılar için düzenlenen bir gezi olduğundan, bizlere ayak uydurmalarını rica ediyoruz.

image

Fotoğraf: Ali Aşılı
KOORDİNATÖR
Nurşah Alagöz
ÖNERİLEN EKİPMANLAR
Manzaralar için: Geniş açı objektif ve Polarize filtre Portreler için: 50mm ve 85mm objektifler Şelale uzun pozlama için tripod, harici deklanşör, ND filtre
ÖNERİLEN GİYSİLER
Hava şartları belirtilenden daha sıcak ya da soğuk olabilir. Bu gezimize geleceklerin yanlarında rahat bir yürüyüş ayakkabısı, güneş gözlüğü, hırka ve yağmurluk getirmelerini tavsiye ederiz.
GÜN DOĞUMU
İmsak / Güneş
GÜN BATIMI
Akşam
HAVA DURUMU
20 Eylül Pazar /

image

Fotoğraf: Seçkin Tonbak
KONAKLAMA
-
ARAÇ BİLGİSİ
Bu gezi, fotoğrafçılar için PHOTO TRAVEL tarafından özel olarak tasarlanmış 19+1 Mercedes Sprinter otobüs ile yapılmaktadır. Araç kiralama değil, PHOTO TRAVEL mülkiyetinde olan ve bakımları muntazam yapılan bir araçtır. Araç özellikleri şu şekildedir: * Gezi katılımcılarının çektikleri fotoğrafları dönüş yolunda sunum olarak gösterebilecekleri, fotoğrafçılar için tasarlanmış 32" (81cm) Viewsonic monitör, * Fotoğraf makinesi, tablet, PC ve cep telefonlarınızı şarj edebileceğiniz, her koltukta kendinize ait 220 volt priz, * Çanta ve ekipmanlarımız için ek bagaj * Ön ve arka için çift klima * Deri koltuk * İnternet * Multimedya sistem * TV * Bluetooth Teyp * Buzdolabı * Çay-kahve makinesi
SORULARINIZ İÇİN
WhatsApp Destek Hattı: 0850 840 88 77
ÜCRET
250 TL
ÖDEME
Kredi kartı / EFT (Gezi günü elden ödeme alınmamaktadır.)
PARA PUAN
Bu geziyi satın almanız halinde 12 TL değerinde PARA PUAN kazanacaksınız. Puanlarınızı sonraki kurs, gezi ve atölyelerde indirim olarak kullanabilirsiniz. Eğer bu geziyi satın alırken, İndirim Kuponu ya da Para Puan kullanacaksanız, lütfen öncelikle sayfada yer alan İndirim Kuponu Kullanım Koşulları ile Para Puan Kullanım Koşulları'nı dikkatlice okuyunuz.
ÜCRETE DAHİL OLANLAR
Araç içi içecek ikramları (meyve suyu, kola-fanta) Fotoğraf Eğitimi ve Danışmanlığı Rehberlik Hizmetleri Seyahat Sigortası
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
Kahvaltı Öğlen yemeği Ayrıca belirtilmemiş tüm kişisel harcamalar
UÇAK GİDİŞ-DÖNÜŞ BİLGİSİ
-
EKSTRA
PHOTO TRAVEL gezilerinde tüm çevre gezileri ve turlar ücrete dahildir. Ayrıca tur yada rehber ücreti istenmemektedir.
İPTAL VE İADE
Gezi tarihinden 10 iş günü öncesinde rezervasyonunu iptal ettirenlerin ücretleri kesintisiz iade edilir. Sonrasında iptal ettirenler de ise, yerlerine başka kişi kayıt yaptırırsa kaparo ücretleri iade edilir, aksi takdire iade edilmez.
TÜRSAB
* Bu gezi, Samaha Tori Turizm tarafından düzenlenmektedir. ** A Grubu Seyahat Acentası TURSAB Belge No 4204

NOT: Eğer aşağıdaki görselden seçtiğiniz koltuk numarası, yukarıdaki "Koltuk Seçimi" alanında gözükmüyorsa, sizden önce başka bir kişi tarafından satın alınmış demektir. Birden fazla kişi için satın alma işlemi yapacaksanız, her kişi için ayrıca koltuk seçip işlemi tekrarlamanız gerekmektedir.  

  • Sosyal Medyada Biz
  • İLETİŞİM
  • Güvenli Alışveriş
  • © Tüm hakları saklıdır.