Giriş Yap Üye Ol
  • Eskişehir Fotoğraf Gezisi (29 Kasım 2020)

Eskişehir Fotoğraf Gezisi (29 Kasım 2020)


Bu gezi A grubu Seyahat Acentası "SAMAHA TORİ TURİZM (TÜRSAB BELGE NO: 4204)" tarafından düzenlenmektedir. Bu sayfadaki yazılar, bilgilendirme amaçlıdır.
NURŞAH ALAGÖZ İLE ESKİŞEHİR FOTOĞRAF GEZİSİ
PHOTO TRAVEL olarak, ülkemizin en güzel şehirlerinden biri olan Eskişehir’e objektiflerimizi çeviriyoruz.
ÖZET
Gerek tarihi dokusu, gerekse modern yapısıyla yerli ve yabancı birçok fotoğrafçıya ev sahipliği yapan Eskişehir, Odunpazarı’ndaki tarihi evleri ve Venedik’i aratmayan Porsuk Çayı ile bizleri bekliyor. Ayrıca, Porsuk Çayı ve Adalar, Kurşunlu Cami ve Külliyesi, Sazova Bilim ve Sanat Parkı, Atlıhan El Sanatları Çarsısı, Haller Gençlik Merkezi, Şelale Park, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi gezeceğimiz yerler arasında…
GEZİDE NELER VAR?
ESKİŞEHİR HAKKINDA: Eskişehir, Türkiye'nin en kalabalık yirmi beşinci şehridir. 1993 yılında çıkarılan kanunla Büyükşehir Belediyesi olmuştur. Nüfusu 2015 yılına göre 826.716'dir. Ortasından Porsuk Çayı geçen şehir, içerisinde Osmangazi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi'nin bulunması nedeniyle bir öğrenci kenti görünümündedir. Met helvası, Nuga helvası, Haşhaşlı Çörek, Kalabak Suyu, Çibörek ve Lületaşı ile meşhurdur. Ayrıca Balaban Kebabı’da Eskişehir mutfağında önemli bir yer almaktadır. İşlenebilir lületaşı, Türkiye'de yalnız Eskişehir'de çıkarıldığı için Eskişehir taşı olarak bilinir. Türkiye'de Eskişehir ve Sivrihisar dolaylarında yetişen bir çoban köpeği olan Akbaş’da şehre ait önemli değerlerdendir. Sanat kurumları ve tesisleri ile kültür ve sanatta gelişmiş bir şehirdir. Anadolu Üniversitesi ve Büyükşehir Belediyesi bünyesinde iki adet senfoni orkestrası bulunmaktadır. Ayrıca her yıl düzenlenen Uluslararası Eskişehir Festivali ile şehirde müzik, tiyatro, resim ve sinema dallarında sergiler ve gösteriler yapılmaktadır.
GEZİ PROGRAMI
1. GÜN / 28 Kasım Cumartesi’yi 29 Kasım Pazar'a bağlayan gece Aşağıda belirtilen saatlerde, fotoğrafçılar için özel olarak tasarlanmış aracımıza binerek Eskişehir'e doğru hareket ediyoruz. 24.00 Bakırköy-İncirli Doğtaş Önü 00.30 Mecidiyeköy PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu Önü 01.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 01.15 E-5 Üzerindeki diğer duraklar (Köprüler) 07:30 Eskişehir’e varış. (Yolda iki kez 30’ar dakikalık mola vereceğiz.) Eskişehir’e sabah saat 07:30 gibi varıyoruz. İlk durağımız Şelale park. Hem şehri kuşbakışı izleyebileceğimiz hem de güzel bir kahvaltı yaparak programımıza başlıyoruz. Önce Odunpazarı'ndaki tarihi evlerini görüp fotoğrafladıktan sonra, Kurşunlu Külliyesi ve Lüle Tası Müzesi'ni geziyoruz. Daha sonra Atlıhan Çarşısı’na geçip, buradaki atölyeleri gezip fotoğraf çekiyoruz. İsteyenler yöresel ürünler de satın alabilir. Sonrasında Çağdaş Cam Sanatları Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra şehrin merkezine gidip öğle yemeği molası veriyoruz. Tercih olarak Eskişehir’e has bir lezzet olan Çibörek yiyebiliriz. Sonrasında şehrin merkezinden geçen Porsuk Çayı ve Adaları gezip fotoğraflıyoruz. Tercih edenler tekne ve kano turu yapabilirler. Buradan ayrılıp Haller Gençlik Merkezi’nde tarihin dokusu eşliğinde kahve içiyoruz. Tabi bu güzel yapıyı fotoğraflamadan geçmek olmaz. Kahve molamızdan sonra son durağımız Sazova Kültür ve Sanat Parkı oluyor. Yine içinde Masal Şatosu, Korsan gemisi, Yapay Gölet, ETİ Sualtı Dünyası, Sabancı Uzay Evi'ni görüp fotoğrafladıktan sonra, İstanbul’a dönüşe geçiyoruz.
TARİH
İstanbul'dan hareket: 28 Kasım 2020 / Cumartesi / Saat 24:00 İstanbul'a dönüş: 29 Kasım 2019 / Pazar / Saat 23.00
GÜZERGAH
İstanbul > Eskişehir > İstanbul
TOPLAM YOL
680 Km
HARİTA
Google Maps Eklenecek
KATILIMCI SAYISI
En az 10 / En fazla 17
DENEYİM / ZORLUK
Bu gezi, orta seviyede yürüme içermektedir. Başlangıç, amatör, meraklı, profesyonel ve yarı profesyonel fotoğrafçılar; DSLR, aynasız, kompakt, GoPro veya iPhone kameralar ile geziye katılabilirler. Fotoğrafçı olmayanlar da gezilerimize katılabilir, ancak fotoğrafçılar için düzenlenen bir gezi olduğundan, bizlere ayak uydurmalarını rica ediyoruz.
FOTOĞRAF EĞİTMENİ
Nurşah Alagöz
ÖNERİLEN EKİPMANLAR
-
ÖNERİLEN GİYSİLER
Hava şartları belirtilenden daha soğuk yada sıcak olabilir. Rutubet oranı da yüksek olduğu için, kıyafetinizi ona göre seçmenizi, ayakkabınizin doğa yürüyüşü koşullarına uygun olmasını tavsiye ederiz.
GÜN DOĞUMU
29 Kasım Pazar /
GÜN BATIMI
29 Kasım Pazar /
HAVA DURUMU
29 Kasım Pazar /
KONAKLAMA
Yok
ARAÇ BİLGİSİ
Bu gezi, fotoğrafçılar için PhotoPlay tarafından özel olarak tasarlanmış 19+1 Mercedes Sprinter otobüs ile yapılmaktadır. Araç kiralama değil, PhotoPlay mülkiyetinde olan ve bakımları muntazam yapılan bir araçtır. Araç özellikleri şu şekildedir: * Gezi katılımcılarının çektikleri fotoğrafları dönüş yolunda sunum olarak gösterebilecekleri, fotoğrafçılar için tasarlanmış 32" (81cm) Viewsonic monitör, * Fotoğraf makinesi, tablet, PC ve cep telefonlarınızı şarj edebileceğiniz, her koltukta kendinize ait 220 volt priz, * Çanta ve ekipmanlarımız için ek bagaj * Ön ve arka için çift klima * Deri koltuk * İnternet * Multimedya sistem * TV * Bluetooth Teyp * Buzdolabı * Çay-kahve makinesi
SORULARINIZ İÇİN
WhatsApp Destek Hattı: 0850 441 40 45
ÜCRET
Kişi başı katılım ücreti 200 TL’dir.
ÖDEME
Kredi kartı / EFT (Gezi günü elden ödeme alınmamaktadır.)
PARA PUAN
Bu geziyi satın almanız halinde 10 TL değerinde PARA PUAN kazanacaksınız. Puanlarınızı sonraki kurs, gezi ve atölyelerde indirim olarak kullanabilirsiniz. Eğer bu geziyi satın alırken, İndirim Kuponu ya da Para Puan kullanacaksanız, lütfen öncelikle sayfada yer alan İndirim Kuponu Kullanım Koşulları ile Para Puan Kullanım Koşulları'nı dikkatlice okuyunuz.
ÜCRETE DAHİL OLANLAR
ÜCRETE DAHİL OLANLAR: Araç içi içecek ikramları (meyve suyu, kola-fanta) Fotoğraf Eğitimi ve Danışmanlığı. Rehberlik Hizmetleri. Seyahat Sigortası
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR: Kahvaltı ve öğlen yemeği Ayrıca belirtilmemiş tüm kişisel harcamalar.
UÇAK GİDİŞ-DÖNÜŞ BİLGİSİ
-
EKSTRA
PhotoPlay gezilerinde tüm çevre gezileri ve turlar ücrete dahildir. Ayrıca tur yada rehber ücreti istenmemektedir.
İPTAL VE İADE
Gezi tarihinden 10 iş günü öncesinde rezervasyonunu iptal ettirenlerin ücretleri kesintisiz iade edilir. Sonrasında iptal ettirenler de ise, yerlerine başka kişi kayıt yaptırırsa kaparo ücretleri iade edilir, aksi takdire iade edilmez.
TÜRSAB
* Bu gezi, PhotoPlay çözüm ortağı Samaha Tori Turizm tarafından düzenlenmektedir. ** A Grubu Seyahat Acentası TURSAB Belge No 4204

NOT: Eğer aşağıdaki görselden seçtiğiniz koltuk numarası, yukarıdaki "Koltuk Seçimi" alanında gözükmüyorsa, sizden önce başka bir kişi tarafından satın alınmış demektir. Birden fazla kişi için satın alma işlemi yapacaksanız, her kişi için ayrıca koltuk seçip işlemi tekrarlamanız gerekmektedir.  

  • Sosyal Medyada Biz
  • İLETİŞİM
  • Güvenli Alışveriş
  • © Tüm hakları saklıdır.