Giriş Yap Üye Ol
  • Kapadokya ve Yılkı Atları Fotoğraf Turu (21-22 Kasım 2020)

Kapadokya ve Yılkı Atları Fotoğraf Turu (21-22 Kasım 2020)

%40 İndirim
  • 2500.00TL
  • 1500.00TL
Nakit  ödemelerde  %5 İNDİRİM
144 TL x 12 ay’a varan  taksit seçenekleri

Bu gezi A grubu Seyahat Acentası "SAMAHA TORİ TURİZM (TÜRSAB BELGE NO: 4204)" tarafından düzenlenmektedir. Bu sayfadaki yazılar, bilgilendirme amaçlıdır.
NİHAT KARADAĞ İLE MODEL EŞLİĞİNDE KAPADOKYA VE YILKI ATLARI FOTOĞRAF TURU Yüzyıllar önce oyulmuş mağara evleri ve kiliseleri, bölgeye özgü volkanik kaya oluşumları ve peribacaları ile ünlü Kapadokya’ya gidiyoruz. Gezi esnasında Yılkı Atlarını da fotoğraflama fırsatımız olacak. Üstelik bu gezimizde, biz fotoğrafçılara profesyonel model Dilek Kaya'da (@dlkkaya74) eşlik edecek. COVİD-19 TEDBİRLERİ: 20 kişilik araca 11 katılımcı alıyoruz. Ayrıca tüm katılımcılar; ateşi ölçülerek, maskeleri takılı bir şekilde, ellerini dezenfektanla temizledikten sonra araç içerisine kabul edilecektir. Araç içerisinde maskenizi kesinlikle çıkartmamanız gerekmektedir. Araçta havalandırma sürekli açık olacak ve araç içerisinde dezenfektan, alkollü mendil ve yedek maske sürekli olarak bulundurulacaktır.

image

Fotoğraflar: Niyazi Genca / İzinsiz kopyalanması ve kullanılması yasaktır.
ÖZET
2 günlük seyahat, 7 farklı lokasyon, 1755 km yol, 1 gece otel konaklaması, özel fotoğraf kurguları, iyi fotoğraflar için ipuçları, eşsiz doğa manzaraları, dağlar, köyler, insan portreleri, kanyon, göller ve yöresel yemekler,...
GEZİDE NELER VAR?
Kapadokya: Milyonlarca yıllık geçmişe sahip peribacalarını hem balon turu yaparken havadan hem de yanıbaşlarından fotoğraflayacaksınız. Toplamda 25.000km2 alana yayılan Kapadokya verdiği muhteşem pozlar ile fotoğrafseverlerin vazgeçilmez duraklarından birisi olma özelliği taşımaktadır. Yılkı Atları: Kayseri'nin Hürmetçi Köyü'nde bulunan Yılkı atları son zamanlarda fotoğrafseverlerin oldukça gözdesi oldu. Özgürlüğü ruhunda yaşayan Yılkı atları sürü halinde tozu dumana katarken, güneşi batışı ile birlikte siz fotoğrafseverlerin muhteşem kareler çekmenize olanak tanıyacak.

image

GEZİ PROGRAMI
1. GÜN / 20 Kasım 2020 / Cuma Aşağıda belirtilen saatlerde, aracımıza binerek Kapadokya’ya doğru hareket ediyoruz. 19.00 İncirli / Doğtaş Önü 19.10 Cevizlibağ / E5 Otobüs Durağı 19.30 Mecidiyeköy Meydan / Mado Önü 20.00 Kadıköy / Evlendirme Dairesi Önü 20.10 E-5 Üzerindeki diğer duraklar (Köprüler) 2. GÜN / 21 Kasım 2020 / Cumartesi 05.30 Kapadokya’ya varış. 06.30 Balonların fotoğraf çekimi 08.00 Kahvaltı (Akhal Teke At Çiftliği - EKSTRA) 10.00 Çanak Atölyesi Foto Çekimi 12:00 Sarıhıdır Köyü 13:00 Öğlen Yemeği (EKSTRA) 14.30 Hürmetçi Köyü'ne hareket 16.30 Hürmetçi Köyü'ne varış ve Yılkı Atları Fotoğraflama 20.30 Akşam yemeği (EKSTRA) 23.00 Otele varış 3. GÜN / 22 Kasım 2020 / Pazar 06:00 Balon Alanı ve Aşk Vadisi Çekim 07:30 Teras fotoğrafı çekimi 08:30 Otelde Kahvaltı (Fiyata Dahil) 10:00 Halı Çekimi 11:00 Peri bacaları, farklı lokasyonlar da model ve genel çekim 13:00 İstanbul'a hareket 23.00 İstanbul'a varış (Not: Balon kalkış saatleri hava durumuna göre değişebilir yada iptal edilebilir.)

image

TARİH
İstanbul'dan hareket: 20 Kasım 2020 / Cuma / Saat 19:00 İstanbul'a dönüş: 22 Kasım 2020 / Pazar / Saat 23.00
GÜZERGAH
İstanbul > Göreme > Avanos > Hürmetçi > Göreme > İstanbul
TOPLAM YOL
1850 Km
HARİTA
Google Maps Eklenecek
KATILIMCI SAYISI
Covid-19 nedeniyle 20 kişilik araçta en fazla 11 misafir ile seyahat edebiliyoruz.
DENEYİM / ZORLUK
Bu gezi, orta seviyede yürüme içermektedir. Başlangıç, amatör, meraklı, profesyonel ve yarı profesyonel fotoğrafçılar; DSLR, aynasız, kompakt, GoPro veya iPhone kameralar ile geziye katılabilirler. Fotoğrafçı olmayanlar da gezilerimize katılabilir, ancak fotoğrafçılar için düzenlenen bir gezi olduğundan, bizlere ayak uydurmalarını rica ediyoruz.

image

FOTOĞRAF EĞİTMENİ
Nihat Karadağ
ÖNERİLEN EKİPMANLAR
Manzaralar için: Geniş açı objektif ve Polarize filtre Portreler için: 50mm ve 85mm objektifler

image

ÖNERİLEN GİYSİLER
Hava şartları belirtilenden daha soğuk yada sıcak olabilir. Rutubet oranı da yüksek olduğu için, kıyafetinizi ona göre seçmenizi, ayakkabınizin doğa yürüyüşü koşullarına uygun olmasını tavsiye ederiz.
GÜN DOĞUMU
İmsak 05:44 / Güneş 07:08
GÜN BATIMI
Akşam 17:42

image

HAVA DURUMU
21 Kasım Cumartesi / Güneşli / 12 Derece 22 Kasım Pazar / Az Bulutlu / 14 derece
KONAKLAMA
1 Gece / Küfe Otel Otelde sadece biz olacağız.
ARAÇ BİLGİSİ
Bu gezi, 19+1 Mercedes Sprinter yada Wolksvagen Crafter otobüs ile yapılmaktadır.

image

SORULARINIZ İÇİN
WhatsApp Destek Hattı: 0850 441 40 45
ÜCRET
1 kişilik odada konaklamalı, kişi başı katılım ücreti 1500 TL’dir.
ÖDEME
Kredi kartı / EFT (Gezi günü elden ödeme alınmamaktadır.)
PARA PUAN
Bu geziyi satın almanız halinde 50 TL değerinde PARA PUAN kazanacaksınız. Puanlarınızı sonraki gezilerde indirim olarak kullanabilirsiniz. Eğer satın almanızda İndirim Kuponu ya da Para Puan kullanacaksanız, lütfen öncelikle sayfada yer alan İndirim Kuponu Kullanım Koşulları ile Para Puan Kullanım Koşulları'nı dikkatlice okuyunuz.

image

ÜCRETE DAHİL OLANLAR
İstanbul Hareketli Gidiş-Dönüş Ulaşım Araç İçi Sıcak-Soğuk İçecek İkramları 1 Gece Otel Konaklaması (Cumartesi Gecesi) Pazar günü sabah otelde alacağımız kahvaltı Fotoğraf Eğitimi ve Danışmanlık Hizmetleri Model ücreti Çanak Atölyesine verilecek ücret Halıcıya verilecek ücet Rehberlik Hizmetleri. Seyahat Sigortası Otopark Ücretleri
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
İlk günkü sabah kahvaltısı (Kişi başı 50 TL) Tüm öğlen ve akşam yemekleri. (Cumartesi-Pazar) Müze ve ören yeri girişleri(Müze kartı olanlar getirebilirler.) Yılkı atları için köylülere verilecek ücret(Kişi başı 80TL) Ayrıca belirtilmemiş tüm kişisel harcamalar.
UÇAK GİDİŞ-DÖNÜŞ BİLGİSİ
-
EKSTRA
PhotoPlay gezilerinde tüm çevre gezileri ve turlar ücrete dahildir. Ayrıca tur yada rehber ücreti istenmemektedir.
İPTAL VE İADE
Gezi tarihinden 10 iş günü öncesinde rezervasyonunu iptal ettirenlerin ücretleri kesintisiz iade edilir. Sonrasında iptal ettirenler de ise, yerlerine başka kişi kayıt yaptırırsa kaparo ücretleri iade edilir, aksi takdire iade edilmez.
TÜRSAB
* Bu gezi, PhotoPlay çözüm ortağı Samaha Tori Turizm tarafından düzenlenmektedir. ** A Grubu Seyahat Acentası TURSAB Belge No 4204

NOT: Eğer aşağıdaki görselden seçtiğiniz koltuk numarası, yukarıdaki "Koltuk Seçimi" alanında gözükmüyorsa, sizden önce başka bir kişi tarafından satın alınmış demektir. Birden fazla kişi için satın alma işlemi yapacaksanız, her kişi için ayrıca koltuk seçip işlemi tekrarlamanız gerekmektedir.