Giriş Yap Üye Ol
  • Şile - Ağva Fotoğraf Gezisi (14 Mart 2020 )

Şile - Ağva Fotoğraf Gezisi (14 Mart 2020 )


Bu gezi A grubu Seyahat Acentası "SAMAHA TORİ TURİZM (TÜRSAB BELGE NO: 4204)" tarafından düzenlenmektedir. Bu sayfadaki yazılar, bilgilendirme amaçlıdır.


NURŞAH ALAGÖZ İLE
GÜNÜBİRLİK ŞİLE - AĞVA FOTOĞRAF GEZİSİGünübirlik gerçekleşecek olan gezide; İstanbul'un önemli doğa alanlarından ve tatil yörelerinden olan Şile ve Ağva'yı fotoğraflayacağız....
Tekne turu ile keyifli vakit geçirecek, eşsiz manzara fotoğrafları çekecek, hoş sohbetler eşliğinde şahane bir gün geçireceğiz...


ÖZET:
1 günlük seyahat, 2 farklı lokasyon, 250 km yol, özel fotoğraf kurguları, iyi fotoğraflar için ipuçları, eşsiz doğa manzaraları, köyler, insan portreleri, tarihi yapılar ve yöresel yemekler,...
BÖLGE HAKKINDA:
Şile: İstanbul’un kuzeyinde, Karadeniz'e kıyısı olan ormanlarla çevrili yemyeşil bir yerleşim yeridir. Şile, Türkiye’nin kuzeybatısında, Kocaeli yarımadasının Karadeniz kıyısında yer alır. Çatalca ve Silivri’den sonra İstanbul’un yüz ölçümü olarak üçüncü büyük ilçesidir. İstanbul'a uzaklığı 55 km olan Şile, özellikle yaz aylarında civar illerden gelen ve hafta sonu tatilini geçirmek isteyen tatilcilerin uğrak yeridir. Şile doğal güzellikleri ile de ön plana çıkan bir ilçedir. Kilometrelerce uzunluktaki plajları, akarsuları ve geniş alana yayılmış ormanları içinde barındırır. İlçenin büyük bir kısmı kestane, kayın, meşe, kızılağaç ve akçaağaç ormanları ile kaplıdır. Şile’ye bağlı 57 köyün büyük çoğunluğu orman köyüdür. Diğer köyler ise sahile ve ovaya yerleşmiş köylerdir. 
Ağva: Şile merkezinin dışında, en az Şile kadar ziyaretçisi bulunan ilçelerden biri de Ağva’dır. Göksu ve Ağa derelerinin arasına yerleşmiş olan bu balıkçı koyu, aynı zamanda ilçenin en eski yerleşim yerlerinden biridir. Ağva özellikle haftasonu tatilini geçirmek isteyen yakın illerdeki ziyaretçileri ağırlamasıyla bilinir. Bünyesinde bulunan butik oteller tatilcilerin gözdesidir.  Ağva’da, Göksu ve Ağa derelerinin aşağı kesimleri, Dudu bayırı tepesi, Kilimli koyu panoramik fotoğraflar için uygun görüntüler sağlar.
GEZİ PROGRAMI:
1. GÜN / 14 Mart 2020 / Cumartesi
Aşağıda belirtilen saatlerde, fotoğrafçılar için özel olarak tasarlanmış aracımıza binerek Ağva’ya doğru hareket ediyoruz.
08.00 İncirli / Doğtaş Önü
08.10 Cevizlibağ / E5 Otobüs Durağı
08.20 Mecidiyeköy PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu Önü
08.30 Kadıköy / Evlendirme Dairesi Önü
08.40 Çekmeköy
10.30 Ağva'ya varış - Kilimli Koyu - Göksu Nehri Tekne turu(115 km, 2,5 saat)
13.30 Saklıgöl'e hareket (34 km,1 saat)
14.30 Saklıgöl'e varış ve 1,5 saat serbest zaman
16.00 Şile'ye hareket (11 km,30 dk)
16.30 Şile'ye varış - Karamandere Köyü, Saklıgöl, Kadın Toplum Merkezi, Şile Feneri, Maşatlık Panaroma, Şile Limanı ve Şile Çarşısı turu 21.00 İstanbul'a hareket
22.30 İstanbul'a varış
TARİH:
İstanbul'dan hareket: 14 Mart 2020/ Cumartesi / Saat 08:00
İstanbul'a dönüş: 14 Mart 2020/ Cumartesi / Saat 22.30
GÜZERGAH:
İstanbul > Ağva > Şile > İstanbul
TOPLAM YOL:
250 km
HARİTA:
Google Maps Eklenecek
KATILIMCI SAYISI:
En az 10 / En fazla 17
DENEYİM / ZORLUK:
Bu gezi, orta seviyede yürüme içermektedir. Başlangıç, amatör, meraklı, profesyonel ve yarı profesyonel fotoğrafçılar; DSLR, aynasız, kompakt, GoPro veya iPhone kameralar ile geziye katılabilirler. Fotoğrafçı olmayanlar da gezilerimize katılabilir, ancak fotoğrafçılar için düzenlenen bir gezi olduğundan, bizlere ayak uydurmalarını rica ediyoruz.
FOTOĞRAF EĞİTMENİ:
Nurşah Alagöz
ÖNERİLEN EKİPMAN:
Manzaralar için: Geniş açı objektif ve Polarize filtre
Portreler için: 50mm ve 85mm objektifler
ÖNERİLEN GİYSİ:
Hava şartları belirtilenden daha soğuk yada sıcak olabilir. Rutubet oranı da yüksek olduğu için, kıyafetinizi ona göre seçmenizi, ayakkabınizin doğa yürüyüşü koşullarına uygun olmasını tavsiye ederiz.
GÜN DOĞUMU:
İmsak / Güneş
GÜN BATIMI:
Akşam
HAVA DURUMU:
14 Mart 2020/ Cumartesi
KONAKLAMA:
yok
ARAÇ BİLGİSİ:
Bu gezi, fotoğrafçılar için PHOTO TRAVEL tarafından özel olarak tasarlanmış 19+1 Mercedes Sprinter otobüs ile yapılmaktadır. Araç kiralama değil, PHOTO TRAVEL mülkiyetinde olan ve bakımları muntazam yapılan bir araçtır.
Araç özellikleri şu şekildedir:
* Gezi katılımcılarının çektikleri fotoğrafları dönüş yolunda sunum olarak gösterebilecekleri, fotoğrafçılar için tasarlanmış 32" (81cm) Viewsonic monitör,
* Fotoğraf makinesi, tablet, PC ve cep telefonlarınızı şarj edebileceğiniz, her koltukta kendinize ait 220 volt priz,
* Çanta ve ekipmanlarımız için ek bagaj
* Ön ve arka için çift klima
* Deri koltuk
* İnternet
* Multimedya sistem
* TV
* Bluetooth Teyp
* Buzdolabı
* Çay-kahve makinesi
SORULARINIZ İÇİN:
WhatsApp Destek Hattı: 0850 840 88 77

TIKLA > SOR > CEVAPLAYALIM

ÜCRET:
Kişi başı katılım ücreti 250 TL’dir.
ÖDEME:
Kredi kartı / EFT
(Gezi günü elden ödeme alınmamaktadır.)
PARA PUAN:
Bu geziyi satın almanız halinde 12 TL değerinde PARA PUAN kazanacaksınız. Puanlarınızı sonraki gezilerde indirim olarak kullanabilirsiniz. Eğer satın almanızda İndirim Kuponu ya da Para Puan kullanacaksanız, lütfen öncelikle sayfada yer alan İndirim Kuponu Kullanım Koşulları ile Para Puan Kullanım Koşulları'nı dikkatlice okuyunuz.
ÜCRETE DAHİL OLANLAR:
İstanbul Hareketli Gidiş-Dönüş Ulaşım
Araç İçi Sıcak-Soğuk İçecek İkramları
Ağva'da tekne turu
Fotoğraf Eğitimi ve Danışmanlık Hizmetleri
Rehberlik Hizmetleri.
Seyahat Sigortası
Otopark Ücretleri
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:
Sabah, öğlen ve akşam yemekleri.

EKSTRA:
PHOTO TRAVEL gezilerinde tüm çevre gezileri ve turlar ücrete dahildir. Ayrıca tur yada rehber ücreti istenmemektedir.
İPTAL ve İADE:
Gezi tarihinden 10 iş günü öncesinde rezervasyonunu iptal ettirenlerin ücretleri kesintisiz iade edilir. Sonrasında iptal ettirenler de ise, yerlerine başka kişi kayıt yaptırırsa kaparo ücretleri iade edilir, aksi takdire iade edilmez.
TURSAB:
* Bu gezi, Samaha Tori Turizm tarafından düzenlenmektedir.
** A Grubu Seyahat Acentası TURSAB Belge No 4204
Fotoğraflar: xxx

NOT: Eğer aşağıdaki görselden seçtiğiniz koltuk numarası, yukarıdaki "Koltuk Seçimi" alanında gözükmüyorsa, sizden önce başka bir kişi tarafından satın alınmış demektir. Birden fazla kişi için satın alma işlemi yapacaksanız, her kişi için ayrıca koltuk seçip işlemi tekrarlamanız gerekmektedir.  

  • Sosyal Medyada Biz
  • İLETİŞİM
  • Güvenli Alışveriş
  • © Tüm hakları saklıdır.