Giriş Yap Üye Ol
  • Trilye - Gölyazı Fotoğraf Gezisi

Trilye - Gölyazı Fotoğraf Gezisi


Bu gezi A grubu Seyahat Acentası "SAMAHA TORİ TURİZM (TÜRSAB BELGE NO: 4204)" tarafından düzenlenmektedir. Bu sayfadaki yazılar, bilgilendirme amaçlıdır.

NURŞAH ALAGÖZ İLE

TRİLYE - GÖLYAZI FOTOĞRAF GEZİSİ

22 Ağustos 2020Cumartesi


PHOTO TRAVEL olarak bu sefer objektiflerimizi, tarihi, doğası, kültürel dokusu ile ünlü Bursa'nın küçük yerleşkelerine çeviriyoruz. Bursa'nın tarihi yerlerinden Trilye'ye ve Gölyazı için de en doğru zamanda gidiyoruz.
Ayrıca fotoğrafla ilgili tüm sorularınız, gezi esnasında eğitmenlerimiz tarafından cevaplandırılacak, çekim tekniklerine dair de kısa brifinglerle teknik bilgi verilecektir. Gezi süresince çektiğiniz fotoğrafları da, eğitmenlerimiz değerlendirecek. Gezimiz her ne kadar fotoğraf gezisi olsa da, İstanbul’un stresinden uzaklaşmak, iyot ve oksijen teneffüs etmek için sizler de bizimle bu tarih ve kültür kokan iki kıyı yerleşkesine gelip, farklı bir Pazar günü geçirebilirsiniz.

**Gezilerimize fotoğrafa gönül veren herkes katılabilir. Herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır.


GEZİ PLANI:

Aşağıda belirtilen duraklardan 22 Ağustosl Cumartesi günü saatlerinde kalkan aracımızla sabahın erken saatlerinde yola koyuluyoruz. İlk olarak tarihi dokusuyla bilinen Trilye'ye doğru hareket ediyoruz. Trilye evlerini, kiliselerini ve sokaklarını fotoğrafladıktan sonra gezimizin son durağı olan Gölyazı'ya doğru hareket ediyoruz. Burada tanınacak serbest zamanın ardından gün batımı fotoğrafları çekmek üzere buluşuyoruz. Ardından İstanbul'a dönüş yolculuğumuz başlıyor.


ARAÇ KALKIŞ YER ve SAATLERİ:

Bakırköy - İncirli Doğtaş Önü: 07:00

Cevizlibağ Otobüs Durağı: 07:10

Mecidiyeköy Meydan - Mado Önü: 07:20

Kadıköy Evlendirme Dairesi Otopark Girişi: 07:40

Anadolu Yakası E5 üzeri Duraklar: 07:50


TRİLYE

Trilye, M.S. 376 yılına uzanan tarihiyle çok daha eski bir yerleşkedir. Cenevizlilerin, Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlı döneminde hep revaçta olan bir bölge olmuş. Bu yanıyla çok zengin bir kültürel mirasa sahip olması beklenen beldede maalesef öyle bir bilinçsiz talan yaşanmış ki, günümüze pek azı kalmış. Ama yine de tarihte duvarlarına ilk resim yapılan kilisesi, Ayasofya’nın küçük bir benzeri olan ve yine Ayasofya gibi camiye çevrilen camisi, Rum ve Osmanlılardan kalma evleri, Taş Mektebi ve doğasıyla güzel şirin bir sahil kasabası Trilye. Dünyanın en güzel zeytinlerinin de burada yetiştiği söylenir.


GÖLYAZI

Uluabat gölüne uzanan kum saati şeklindeki coğrafi yapısıyla ilginç bir yarım adadır. Gölyazı. M:Ö 5.yüzyıla uzana tarihi, cumhuriyet dönemi öncesi yaşayan Rumlardan kalan izleri ve yörenin geçim kaynağı olan balıkçılığın yöreye yansıyan yanlarıyla, özellikle biz fotoğrafçılar için bir açık hava stüdyosu gibidir. Ve tabi ki Gölyazı da güneşin batışını izlemek ve fotoğraflamak da ayrı bir keyiftir. 


Fotoğraflar: Orhan Turhan, Nuray Aparı, Feridun Arslan, Yasin Sümer


ÜCRET:
Ücret kişi başı 250 TL’dir. 

*Bu geziyi satın almanız halinde 12 PARA PUAN kazanacaksınız. 1 Puan=1 TL'dir ve puanlarınızı sitemizden yapacağınız tüm alışverişlerde kullanabilirsiniz.

Eğer satın almanızda İndirim Kuponu ya da Para Puan kullanacaksanız, lütfen öncelikle İndirim Kuponu Kullanım Koşulları ile Para Puan Kullanım Koşulları'nı dikkatlice okuyunuz. 

 

ÜCRETE DAHİL OLANLAR: 

Araç içi içecek ikramları (kola, fanta, meyve suyu)
Fotoğraf Eğitimi ve Danışmanlığı.
Rehberlik Hizmetleri.
Seyahat Sigortası

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

Kahvaltı, öğlen ve akşam yemekleri
Ayrıca belirtilmemiş tüm kişisel harcamalar.

 

İPTAL ve İADE:

Gezi tarihinden 10 iş günü öncesinde rezervasyonunu iptal ettirenlerin ücretleri kesintisiz iade edilir. Sonrasında iptal ettirenler de ise, yerlerine başka kişi kayıt yaptırırsa kaparo ücretleri iade edilir, aksi takdire iade edilmez.PHOTO TRAVEL tarafinfan düzenlenen fotoğraf gezilerinde yeterli talep olmadığı takdirde, turun gerçekleşeceği saatten en geç 24 saat önce haber vermek kaydı ile turu ileri tarihe kaydırabilir ya da tur iptal edilebilir. Araçların dolululuk oranına göre, aracı küçültebilir ya da büyültebilir.

NOT: Eğer aşağıdaki görselden seçtiğiniz koltuk numarası, yukarıdaki "Koltuk Seçimi" alanında gözükmüyorsa, sizden önce başka bir kişi tarafından satın alınmış demektir. Birden fazla kişi için satın alma işlemi yapacaksanız, her kişi için ayrıca koltuk seçip işlemi tekrarlamanız gerekmektedir.  

  • Sosyal Medyada Biz
  • İLETİŞİM
  • Güvenli Alışveriş
  • © Tüm hakları saklıdır.