Giriş Yap Üye Ol
  • Yedigöller Fotoğraf Gezisi (15 Kasım 2020)

Yedigöller Fotoğraf Gezisi (15 Kasım 2020)

%22 İndirim
  • 450.00TL
  • 350.00TL
Nakit  ödemelerde  %5 İNDİRİM
34 TL x 12 ay’a varan  taksit seçenekleri

Bu gezi A grubu Seyahat Acentası "SAMAHA TORİ TURİZM (TÜRSAB BELGE NO: 4204)" tarafından düzenlenmektedir. Bu sayfadaki yazılar, bilgilendirme amaçlıdır.
NİHAT KARADAĞ İLE YEDİGÖLLER FOTOĞRAF GEZİSİ

15 Kasım 2020 Pazar Sonbaharın renk cümbüşünü fotoğraflamaya gidiyoruz...COVİD-19 TEDBİRLERİ: 20 kişilik araca 11 katılımcı alıyoruz. Ayrıca tüm katılımcılar; ateşi ölçülerek, maskeleri takılı bir şekilde, ellerini dezenfektanla temizledikten sonra araç içerisine kabul edilecektir. Araç içerisinde maskenizi kesinlikle çıkartmamanız gerekmektedir. Araçta havalandırma sürekli açık olacak ve araç içerisinde dezenfektan, alkollü mendil ve yedek maske sürekli olarak bulundurulacaktır.
ÖZET
1 günlük seyahat, 10 farklı lokasyon, 630 km yol, özel fotoğraf kurguları, iyi fotoğraflar için ipuçları, eşsiz doğa manzaraları, dağlar, ağaçlar, sonbahar yaprakları, insan portreleri, şelale......
GEZİDE NELER VAR?
Yedigöller Milli Parkı: Yedigöller Milli Parkı, Batı Karadeniz bölgesindeki Bolu’da bulunan bir Milli Parktır. Bolu şehir merkezine uzaklığı 42 km'dir. Yedigöller, Batı Karadeniz Bölgesi'nin oldukça engebeli bir yöresinde bulunan dağlık bölgesinde heyelanın oluşturduğu göllere verilen isimdir. Göller, kayan kitlelerin, vadilerin önlerini kapaması sonucu arkada suların biriktiği set gölleridir. Bunlardan bazıları dip kaçakları ile birbirine bağlantılıdır. Milli Parkta hakim bitki örtüsü, kayın ağaçlarıdır. Ayrıca meşe, gürgen, kızılağaç, karaçam, sarıçam, köknar, karaağaç, ıhlamur ve porsuk gibi değişik tür ağaçlar da görülmektedir. Etkili koruma ile Parkın içerisinde ve yakın çevresindeki sahalarda sayıları artan geyik, karaca, ayı, yabani domuz, kurt, tilki ve sincap türleri bulunmaktadır. Ayrıca kampçılık, günübirlik piknik, tabiat içerisinde yürüyüş, fotoğrafçılıkla uğraşan kişilerin yoğun uğrak yeridir. Yedigöller Milli Parkı içerisindeki Kapankaya manzara seyir yerine çıkıldığında gölleri ve eşsiz peyzaj güzellikleri görmek mümkün olduğu gibi, bu güzergah üzerinde anıt ağaç levhasını da görmek mümkündür. Yol kenarındaki levhanın bulunduğu yerden patika takip edildiğinde anıt ağaç görülebilir. Yedigöller'de ufak bir restoran ve büfe bulunmaktadır.
GEZİ PROGRAMI
1. GÜN / 14 Kasım 2020 Cumartesi'yi 15 Kasım Pazar'a bağlayan gece Aşağıda belirtilen saatlerde, aracımıza binerek Yedigöller'e doğru hareket ediyoruz. 24.00 İncirli / Doğtaş Önü 00.10 Cevizlibağ / E5 Otobüs Durağı 00.30 Mecidiyeköy PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu Önü 01.00 Kadıköy / Evlendirme Dairesi Önü 01.10 E-5 Üzerindeki diğer duraklar (Köprüler) 06.00 Yedigöller Milli Parka varış ve kahvaltı 07.00 5 saat Serbest zaman 12.00 Öğle yemeği 13.00 Serbest zaman 15.00 İstanbul'a hareket 23.00 İstanbul'a varış
TARİH
İstanbul'dan hareket: 14 Ekim 2020 / Cumartesi / Saat 24:00 İstanbul'a dönüş: 15 Kasım 2020 / Pazar / Saat 23.00
GÜZERGAH
İstanbul > Yedigöller Milli Parkı > İstanbul
TOPLAM YOL
630 Km
HARİTA
Google Maps Eklenecek
KATILIMCI SAYISI
Covid-19 nedeniyle 20 kişilik araçta en fazla 11 misafir ile seyahat edebiliyoruz.
DENEYİM / ZORLUK
Bu gezi, orta seviyede yürüme içermektedir. Başlangıç, amatör, meraklı, profesyonel ve yarı profesyonel fotoğrafçılar; DSLR, aynasız, kompakt, GoPro veya iPhone kameralar ile geziye katılabilirler. Fotoğrafçı olmayanlar da gezilerimize katılabilir, ancak fotoğrafçılar için düzenlenen bir gezi olduğundan, bizlere ayak uydurmalarını rica ediyoruz.
FOTOĞRAF EĞİTMENİ
Nihat Karadağ
ÖNERİLEN EKİPMANLAR
Manzaralar için: Geniş açı objektif ve Polarize filtre Şelaleler için: Tripod, ND filtre, harici kumanda, Portreler için: 50mm ve 85mm objektifler
ÖNERİLEN GİYSİLER
Hava şartları belirtilenden daha soğuk yada sıcak olabilir. Ormanlık bölge olduğu için, kıyafetinizi ona göre seçmenizi, ayakkabınizin doğa yürüyüşü koşullarına uygun olmasını tavsiye ederiz.
GÜN DOĞUMU
İmsak 05:51 / Güneş 07:17
GÜN BATIMI
Akşam 17:57
HAVA DURUMU
15 Kasım Pazar / 15 derece / Yağış %57 / Hafif Yağmur
KONAKLAMA
Bu gezide konaklama yapılmamaktadır.
ARAÇ BİLGİSİ
Bu gezi, 19+1 Mercedes Sprinter yada Wolksvagen Crafter otobüs ile yapılmaktadır.
SORULARINIZ İÇİN
WhatsApp Destek Hattı: 0850 441 40 45
ÜCRET
Kişi başı katılım ücreti 350 TL’dir.
ÖDEME
Kredi kartı / EFT (Gezi günü elden ödeme alınmamaktadır.)
PARA PUAN
Bu geziyi satın almanız halinde 17 TL değerinde PARA PUAN kazanacaksınız. Puanlarınızı sonraki kurs, gezi ve atölyelerde indirim olarak kullanabilirsiniz. Eğer bu geziyi satın alırken, İndirim Kuponu ya da Para Puan kullanacaksanız, lütfen öncelikle sayfada yer alan İndirim Kuponu Kullanım Koşulları ile Para Puan Kullanım Koşulları'nı dikkatlice okuyunuz.
ÜCRETE DAHİL OLANLAR
İstanbul Hareketli Gidiş-Dönüş Ulaşım Araç İçi Sıcak-Soğuk İçecek İkramları Sabah Kahvaltısı (sandiviç) Fotoğraf Eğitimi ve Danışmanlık Hizmetleri Rehberlik Hizmetleri. Seyahat Sigortası Milli Park Giriş Ücretleri Otopark Ücretleri
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
Öğle Yemeği (sucuk ekmek veya köfte ekmek ve içecek) Akşam yemeği. Ayrıca belirtilmemiş tüm kişisel harcamalar.
UÇAK GİDİŞ-DÖNÜŞ BİLGİSİ
-
EKSTRA
PhotoPlay gezilerinde tüm çevre gezileri ve turlar ücrete dahildir. Ayrıca tur yada rehber ücreti istenmemektedir.
İPTAL VE İADE
Gezi tarihinden 10 iş günü öncesinde rezervasyonunu iptal ettirenlerin ücretleri kesintisiz iade edilir. Sonrasında iptal ettirenler de ise, yerlerine başka kişi kayıt yaptırırsa kaparo ücretleri iade edilir, aksi takdire iade edilmez.
TÜRSAB
* Bu gezi, PhotoPlay çözüm ortağı Samaha Tori Turizm tarafından düzenlenmektedir. ** A Grubu Seyahat Acentası TURSAB Belge No 4204

NOT: Eğer aşağıdaki görselden seçtiğiniz koltuk numarası, yukarıdaki "Koltuk Seçimi" alanında gözükmüyorsa, sizden önce başka bir kişi tarafından satın alınmış demektir. Birden fazla kişi için satın alma işlemi yapacaksanız, her kişi için ayrıca koltuk seçip işlemi tekrarlamanız gerekmektedir.  

  • Sosyal Medyada Biz
  • İLETİŞİM
  • Güvenli Alışveriş
  • © Tüm hakları saklıdır.